piątek, 19 czerwca 2009
Złota rybka się przejadła...
Teraz życzenia spełniają Smocze Kule

Dawno, dawno temu, w kraju, gdzie wiśnia zakwita pięknymi, różowymi kwiatami, pewien człowiek usiadł przy biurku i na czystej kartce papieru narysował szkic do swojego nowego komiksu. Artysta nazywał się Akira Toriyama, a utwór zatytułował "Dragon Ball".Dragon Ball opowiada historię małego chłopca SonGoku, który po śmierci opiekuna rusza w świat w poszukiwaniu legendarnych, spełniających życzenia Smoczych Kul. Po drodze natrafia na szereg niebezpieczeństw, ale bez większych problemów wychodzi z nich cało - gdyż mimo młodego wieku i nikczemnego wzrostu, jest niesamowicie silnym i wytrenowanym w sztukach walki wojownikiem.
piątek, 12 czerwca 2009
Tylko fakty: Terminator
"Terminator" to film Jamesa Camerona z 1984 r. Więcej informacji nie potrzebujecie. "Elektroniczny morderca", jak tytułowano go za PRL-u, jest produkcją powszechnie znaną; stanowi wręcz ikonę swoich czasów. Oto dziesięć najciekawszych faktów dotyczących tego filmu.


10. Budżet filmu był mikry - z tego powodu niektóre sceny były kręcone iście partyzanckimi metodami. Przykładowo: efekt gasnącego oka zgniecionego terminatora uzyskano, wygaszając diodę wsadzoną między dwa kawałki styropianu.
czwartek, 04 czerwca 2009
Klejnot fantasy
Lata 80-te urodziły multum baśni filmowych. Z wielu filmów tego gatunku, nakręconych w owej epoce (np. „Conan Barbarzyńca", "Niekończąca się Opowieść") wyróżnia się „Willow” (1989), przez wielu uznawany za arcydzieło kina fantasy. Uczciwie przyznam, że jest to jeden z moich ulubionych filmów - pierwszy raz oglądałem go na VHS i do dziś chętnie do niego powracam.


Film w reżyserii Rona Howarda, ze scenariuszem George'a Lucasa to opowieść o walce dobra ze złem. Głównym bohaterem jest karzeł Willow (Warwick Davis, znany z horrorów o Leprechaunie), który wraz z żoną znajduje nad brzegiem rzeki ludzkie dziecko i postanawia je przygarnąć. Nie wiedzą, że jest ono częścią przepowiedni, według której świat zostanie uwolniony od wszelkiego zła...